Izolacje akustyczne ścian i stropu

Izolacje akustyczne

Izolacje akustyczne są bardzo często wybieranym rozwiązaniem wpływającym na podwyższenie komfortu życia codziennego. W ofercie świadczonych przez nas usług znajdziecie Państwo również montaż tynku akustycznego. Jego zadaniem jest pochłanianie energii fali dźwiękowej wydobywanej w pomieszczeniu – usuwanie tzw. “efektu echo”. W zależności od Państwa wymagań mamy możliwość absorbcji nawet 90% energii fali akustycznej. Dzięki temu istnieje możliwość znaczącego podniesienia komfortu akustycznego pomieszczeń, dla których jest to bardzo istotne, jak szkolne klasy, sale projekcyjne, restauracje. Izolacje akustyczną możemy wykonać zarówno na elementach stalowych jak i żelbetowych.

Akustyka pomieszczeń – co warto wiedzieć?

Projektując budynek oraz poszczególne pomieszczenia warto wziąć pod uwagę normę pogłosową, która wpływa na przyjazną akustykę. Chodzi tutaj nie tylko o zdolności do pochłania dźwięków, ale przede wszystkim zapewnienie odpowiednich I komfortowych warunków do przebywania i pracy w danym pomieszczeniu. Wpływają na to odpowiednie zastosowane izolacje akustyczne, materiały, z którego wykonane są ściany, stropy czy wielkość danego pokoju. Co ważne, szkodliwy jest nie tylko hałas, który źle wpływa na nasze samopoczucie, ale również wszelkiego rodzaju szumy czy gwary.
Projektując przyjazną akustykę we wnętrzach należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: pochłanianie dźwięku, czyli zdolność do absorbowania fal dźwięków przez inne ciała fizyczne, na przykład meble czy tapicerkę. Drugą kwestią jest odpowiednia izolacyjność akustyczna, na którą wpływ ma odpowiednia izolacja akustyczna stropu, ponieważ to właśnie w przestrzeni podsufitowej przenoszą się dźwięki.

Izolacje akustyczne – jakie materiały są skuteczne?

Planując przyjazną akustykę w biurach, szkołach czy innych pomieszczeniach należy wziąć pod uwagę rodzaj materiałów, które zostaną wykorzystane. Każdy z nich charakteryzuje się bowiem innymi zdolnościami pochłaniania dźwięku oraz izolacyjnością akustyczną I właśnie to odgrywa największą rolę. Każdy materiał posiada współczynnik pochłaniania dźwięku alfa, który mówi o tym jaki jest stosunek energii pochłoniętej falii dźwiękowej do energii, która pada na daną powierzchnię. Wszystkim naszym klientom proponujemy takie rozwiązania, dzięki którym akustyka w pomieszczeniach będzie przyjazna wszystkim osobom, które w nich przebywają. Dobierzemy również materiały budowlane, wyróżniające się najwyższą klasą dźwiękochłonności. Różnego rodzaju tynki, płyty czy nawet farby mają zróżnicowany stoień absorpcji, jednak równie ważna jest odpowiednia metoda instalacji.

Przygotujemy I zaprojektujemy izolacje akustyczne stropu, ścian czy innych powierzchni oraz dobierzemy odpowiednie materiały, żeby wszystkie normy akustyczne zostały spełnione. W naszej ofercie znajduje się także instalacja izolacji ppoż., która jest polecana zwłaszcza w przestrzeniach, w których występuje podwyższone ryzyko pożaru. W przypadku wybuchu spowalniają jego rozwój i opóźniają wzrost temperatury, by ta nie osiągnęła krytycznego poziomu.

Izolacja akustyczna ścian – gdzie jest przydatna?

Jednym ze sposobów wyciszenia pomieszczeń jest zastosowanie specjalnego systemu tynku akustycznego. Sprawdzi się on szczególnie w tych miejscach, w których nie ma możliwości wykonania systemu ze stelażem lub na zakrzywionych powierzchniach. Nanosi się je bezpośrednio na ściany lub sufity, dzięki czemu stanowią świetną izolację akustyczną. Co ważne, nakłada się je wielowarstwowo, co jeszcze bardziej zwiększa ich skuteczność. Nasza firma wykorzystuje tynki mcr Tecwool F, które maja wiele korzyści. Z jednej strony stanowią świetną izolację przeciwpożarową, ponieważ są ogniochronne. Z drugiej strony świetnie sprawdzają się również, jako tynk akustyczny, ponieważ jest zdolny do rozpraszania dźwięków. Izolacja akustyczna ścian w połączeniu z izolacją akustyczną stropu znacznie podnosi komfort użytkowania danego pomieszczenia. W zależności od jego specyfiki możemy zdecydować się na wdrożenie najatrakcyjniejszego rozwiązania. Tego rodzaju rozwiązania świetnie sprawdzają się w dużych przestrzeniach biurowych, gdzie hałas przenosi się głównie sufitami. Dobra akustyka jest również niezwykle ważna w salach kinowych, restauracjach, przedszkolach czy szkolnych klasach.